W ramach 5-letniego cyklu nauki w technikum uczeń zdobywa wiedzę z przedmiotów ogólnych, które przygotowują do pomyślnego zdania egzaminów maturalnych oraz z przedmiotów zawodowych, które pozawalają na przystąpienie do egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie technika żywienia i usług gastronomicznych. Po ukończeniu technikum absolwent uzyskuje wykształcenie średnie oraz dyplom z dwóch kwalifikacji zawodowych HGT.02. Przygotowanie i wydawanie dań oraz HGT.12. Organizacja żywienia i usług gastronomicznych potwierdzające zdobycie zawodu technik żywienia i usług gastronomicznych. W trakcie nauki w technikum uczniowie opanowują zarówno w zakresie teoretycznym jaki i praktycznym treści dotyczące:
oceny jakości żywności oraz jej przechowywania,
sporządzania i ekspedycji potraw i napojów,
planowania i oceny żywienia,
organizowania produkcji gastronomicznej,
planowania i realizowania usług gastronomicznych.
Szkoła dysponuje nowoczesnymi, doskonale wyposażonymi pracowniami technologii gastronomicznej oraz salą obsługi konsumenta, gdzie uczniowie zdobywają wiedzę i ćwiczą swoje umiejętności zawodowe – m.in. przygotowują potrawy, uczą się zasad ich serwowania oraz zapoznają się z metodami obsługi gości. Dodatkowym atutem naszej szkoły jest szeroka współpraca z renomowanymi hotelami oraz restauracjami tj. Airport Hotel Okęcie, Sheraton Warsaw, Mercure Warszawa Centrum, Radisson Blu Centrum, Warsaw Marriott Hotel, Westin Warsaw Hotel, Moonsfera, Winosfera, Rozbrat 20, Café Zamek, T.G.I. Friday’s American, Ibis Warszawa Centrum, La Regina, InterContinental Hotels & Resort’s, Novotel Warszawa Airport, w których nasi uczniowie mogą uczyć się zawodu od wybitnych szefów kuchni, w ramach odbywania praktyk zawodowych. Technik żywienia i usług gastronomicznych jest pożądanym zawodem na rynku pracy, dającym wiele możliwości zatrudnienia. Zdobyte kwalifikacje pozwalają absolwentom podjąć pracę m.in.:
w różnych podmiotach gospodarczych zajmujących się działalnością gastronomiczną, takich jak: hotele, pensjonaty, statki pasażerskie, bary, kawiarnie, restauracje,
w obiektach żywienia zbiorowego: szkołach, przedszkolach, żłobkach, szpitalach,
w instytucjach zajmujących się obrotem żywności oraz upowszechnianiem wiedzy o żywności.
Ponadto, może on samodzielnie założyć działalność gospodarczą w zakresie usług gastronomicznych (cateringowych, hotelarskich czy agroturystycznych).
Używamy plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Jeśli będziesz nadal korzystać z tej witryny, założymy, że jesteś z niej zadowolony.Ok