Spotkanie w ramach akcji „Dzień dla życia”


29 marca 2019 r. gościliśmy w szkole pana Jana Faberskiego, przedstawiciela Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi Rzeczpospolitej Polskiej. Spotkanie odbyło się w ramach realizowanego przez to stowarzyszenie programu edukacyjnego pn. „Podaruj kroplę nadziei”, w ramach V edycji akcji pn. „Dzień dla życia”, której celem jest promocja honorowego oddawania krwi.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas: 1A BS, 1tż1, 2tż1, 1H, 1LB, którzy z zaciekawieniem wysłuchali prelekcji zatytułowanej „Honorowe krwiodawstwo propozycją ważnej postawy w dorosłym życiu”.

Koordynatorem spotkania oraz akcji krwiodawstwa w szkole zaplanowanej na 9 kwietnia 2019 r. jest pani Marta Łątkowska.

UWAGA!
09.04.2019 r. zapraszamy wszystkich pełnoletnich i chętnych uczniów do oddania krwi. Akcja odbywa się w godzinach 9-13 w auli szkolnej. Przypominamy, że w dniu oddania krwi należy być wyspanym oraz zdrowym, wziąć ze sobą dokument ze zdjęciem, a przed oddaniem zjeść lekki, beztłuszczowy posiłek. Przed oddaniem krwi należy ograniczyć palenie papierosów i nie pić alkoholu, również w dniu poprzedzającym oddanie krwi, a w ciągu 24 godzin przed pobraniem wypić ok. 2 litry płynów.

Zespół Szkół im. M. Konarskiego

Kształcimy zawodowo od ponad 130 lat

Rekomendacje pracodawców Technikum i Branżowej Szkoły:


Rekomendacje partnerów Liceum Ogólnokształcącego: