Podsumowanie IV tygodnia praktyk realizowanych w ramach projektu „Praktyki zagraniczne drogą do profesjonalizmu zawodowego”, numer 2019-1-PL01-KA102-061890


Zakończyła się 4-tygodniowa mobilność zagraniczna naszych uczniów, realizowana w ramach projektu „Praktyki zagraniczne drogą do profesjonalizmu zawodowego”, numer 2019-1-PL01-KA102-061890. Był to pierwszy realizowany na tak dużą skalę wyjazd zagraniczny naszych uczniów, którzy przyniósł im wiele wymiernych korzyści.
Pobyt w Grecji dla 50 uczniów był bardzo intensywnym, ale także efektywnym czasem, pełnym nie tylko pracy i nauki, ale również miłych chwil, pięknych miejsc i interesujących ludzi z którymi wiele osób nawiązało przyjaźnie i znajomości, które mamy nadzieje przetrwają w przyszłości. W ostatnim tygodniu poza pracą na dotychczasowych stanowiskach i utrwalaniem umiejętności oraz wiedzy, uczniowie zwiedzili wytwórnię sera feta i fabrykę oliwy z oliwek, gdzie mogli poznać metody produkcji tych greckich specjałów. Na koniec dokonali ewaluacji całych praktyk zawodowych a także organizacji samej mobilności. Otrzymali także certyfikaty potwierdzające realizację programu praktyk, udziału w projekcie, w tym także w szkoleniach przygotowawczych. Natomiast ostatnim realizowanym elementem programu edukacyjno-kulturowego był wieczór grecki, w czasie którego grupa miała okazję poznać typowe dla Grecji tańce, śpiewy i zabawy, a przede wszystkim wziąć w nich czynny udział.
Mając za sobą perspektywę 4 tygodni spędzonych w Grecji, możemy śmiało powiedzieć, że udział w projekcie był zarówno dla uczniów jak i nauczycieli czymś fantastycznym i niezapomnianym. Mamy nadzieje, że kolejne roczniki młodzieży z naszej szkoły również otrzymają podobną szansę.
Zapraszamy do polubienia i udostępniania naszego fanpage’a gdzie pojawiają się aktualności związane z projektem:  http://bit.ly/praktyki_zagraniczne_KONAR

Zespół Szkół im. M. Konarskiego

Kształcimy zawodowo od ponad 130 lat

Rekomendacje pracodawców Technikum i Branżowej Szkoły:


Rekomendacje partnerów Liceum Ogólnokształcącego: